Majowe premieryWitajcie :)
Dziś przychodzę do Was z nieco innym postem niż zazwyczaj. Mianowicie postanowiłam pokazać Wam kilka cudownych premier, które będą miały miejsce w maju, z ich krótkimi opisami. Nie będę wrzucać wszystkiego, jak leci, ale jedynie te książki, które w jakiś sposób są dla mnie ważne czy interesujące (np kontynuacje serii lub nowa książka ulubionej autorki). Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie, bo moje majowe zamówienie jest tak wielkie, że będę głodować cały miesiąc :D Miłego czytania!

Na pierwszy ogień książka mojej ukochanej Colleen Hoover, która za granicą premierę miała już dawno temu i absolutnie nie mogłam się jej doczekać! Mam nadzieję, że utrzyma poziom pozostałych i będzie równie wspaniała :)


DATA PREMIERY: 10.05.2017


Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET 

PRAWDĘ 
MIŁOŚĆ Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...


Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe.
Kolejna książka to równie wyczekiwana przeze mnie trzecia część serii "Kwiat paproci" naszej polskiej autorki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Dotychczasowe części bardzo mi się podobały i liczę na rozwiązanie wcześniejszych zagadek, a jednocześnie ciężko będzie mi się z tą serią rozstać na kolejne kilka miesięcy (to nie jest ostatni tom).DATA PREMIERY: 10.05.2017 (w księgarniach internetowych od 24.05)


Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny – i nie ostatni – tom bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci".


Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).Następna na mojej liście jest trzecia część serii "Czerwona królowa". Byłam absolutnie zachwycona pierwszym tomem, drugi niestety mnie rozczarował, przez większość książki nic się nie działo, ale pod koniec akcja się rozkręciła i wrócił wcześniejszy poziom, więc mam nadzieję, że autorce uda się go utrzymać w tej książce.DATA PREMIERY: 24.05.2017


Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.


Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.Kolejną książką, którą chciałabym Wam polecić, jest "Czereśnie zawsze muszą być dwie" świetnej polskiej autorki Magdaleny Witkiewicz. Książka o pięknym tytule i jeszcze piękniejszej okładce, a treść zapowiada się równie wspaniale i magicznie. Czytałam kilka książek pani Magdy i nie zawiodłam się na nich, mam nadzieję, że z tą będzie tak samo.


DATA PREMIERY: 10.05.2017

Drzewo czereśni potrzebuje
innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita. 

Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.

Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem… 

Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.Ostatnią z majowych premier, którą chciałabym mieć u siebie, jest "Franco" autorstwa bestsellerowej Kim Holden, autorki "Promyczka", "Gusa" i "O wiele więcej". Za granicą "Franco" miała premierę już dwa lata temu, ale moim zdaniem poziom będzie równie wysoki, jak w nowszych książkach. 


DATA PREMIERY: 24.05.2017

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. 
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?To tyle, jeśli chodzi o moje majowe must have, ale chciałabym Wam jeszcze pokazać dwie książki, które miały swoje premiery w końcówce kwietnia, a według mnie zapowiadają się świetnie i także znalazły się na mojej liście zakupowej.

Pierwsza z nich to "Buntowniczka z pustyni".


Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.


Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.


I druga, zapowiadająca się równie świetnie, to "Luonto", polskiej autorki debiutującej pod pseudonimem.


Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem - dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto - osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. 

Między Chloris a Gratusem rodzi się zakazane uczucie. Jaką misję mają do spełnienia Homanile? Czy związek człowieczej dziewczyny z Homanilem ma szansę na przetrwanie? 


Koniec świata nadchodzi. Żywioły pragną zemsty.
A może nic nie jest takie, jakim się wydaje...Wolisz poznać gorzką prawdę czy upajać się słodkim kłamstwem


Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie! :)


*opisy książek pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl

Komentarze

  1. Colleen Hoover i KIm Holden. To dwie wspaniałe autorki. Czekam na ich nowe skarby <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej nie mogę się doczekać Confess, Królewskiej Klatki, Franco, Luonto i Czereśnie Zawsze Muszą Być Dwie. Chcę mieć je już u siebie w biblioteczce!
    https://wroclawianka-czyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty