"Psiego najlepszego" - W. Bruce Cameron - Wydawnictwo Kobiece"Psiego najlepszego" to kolejna książka W. Bruce'a Camerona wydana w Polsce. Zapewne większość z Was zna go z historii "Był sobie pies". Ja akurat miałam okazję zacząć przygodę z tym autorem od jego drugiej książki, a dopiero teraz nadrabiam pierwszą dzięki aplikacji Storytel.pl :) "Psiego najlepszego" częściowo przeczytałam, a częściowo również wysłuchałam w czasie jazdy komunikacją miejską. Czytać wtedy nie mogę - choroba lokomocyjna, te sprawy. Książki tego autora mają genialnego lektora w aplikacji! Naprawdę jest świetny, gorąco polecam :)Sama historia dotyczy Josha, który pewnego dnia dostaje telefon od swojego sąsiada. Ten "prosi" go o opiekę nad psem, którego z kolei rzekomo zostawiła mu była dziewczyna. Mimo że Josh nie chce mieć z psem nic wspólnego, bo nie lubi zwierząt i nigdy nie miał z nimi do czynienia, zostaje mu on podrzucony niemal siłą, a sam właściciel "daje nogę" i ślad po nim ginie. Na domiar złego pies okazuje się suczką - Lucy i to w zaawansowanej ciąży. Jak pewnie możecie się domyślać - Joshowi nikt nie chce pomóc. Wkrótce jedzie z Lucy do weterynarza, ale tam dowiaduje się jedynie, że nie ma wskazań do zatrzymania jej w lecznicy w czasie porodu, jeśli "nic złego się nie dzieje". Ale jak to się nie dzieje?! Przecież Lucy w każdej chwili może zacząć rodzić! No i oczywiście zacznie - w czasie niezwykle ważnej telekonferencji Josha, od którego zależeć będzie jego dalsza kariera.

Jak myślicie - jak dalej potoczy się ta historia? Ja ze swojej strony mogę Wam obiecać, że nie zabraknie zarówno humoru, wzruszeń, jak i magii świąt. Będzie też rodzące się uczucie, mimo zaprzeczeń ze strony bohaterów. Historia jest świetnie napisana, a przede wszystkim jest też niezwykle prawdopodobna, nie tak jak większość opowieści świątecznych. Przy okazji muszę Wam powiedzieć o fantastycznej akcji, w której wzięło udział Wydawnictwo Kobiece. Otóż część dochodu z każdej sprzedanej książki "Psiego najlepszego" (niezależnie od tego, gdzie ją kupicie, może to być zarówno na stronie wydawnictwa, jak i w którejkolwiek księgarni) zostanie przekazana na rzecz psów ze schroniska w Korabiewicach - na karmę, koce na zimę i inne potrzebne rzeczy. Jest to wspaniała przedświąteczna akcja, w której każdy z nas może wziąć udział. Sprawmy, żeby nie tylko nasze święta były wyjątkowe!


Za egzemplarz tej wspaniałej książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu i Business&Culture! <3


Komentarze

 1. Lubię takie książki i chciałabym ją przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie czekam na swój egzemplarz i mam nadzieję, że uda mi się przeczytać "Psiego najlepszego" jeszcze przed świętami :)

  BookPleasure

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna forma pomocy zwierzakom! Zauważyłam, że sporo wydawnictw decyduje się ostatnio na taki krok. Świetna sprawa :D

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty